Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej zaprasza na kolejną edycję pleneru fotograficznego, który odbędzie się w dniach 26-29.05.2016 we Lwowie.

Nasi wykładowcy: Marian Schmidt i Anita Andrzejewska poprowadzą w trakcie wyjazdu plenerowe warsztaty fotograficzne.
Ofertę warsztatów kierujemy zarówno do naszych studentów, absolwentów, jaki i wszystkich tych, którzy pasjonują się fotografią.

Marian Schmidt: fotograf, założyciel, dyrektor i wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej. Pracował dla agencji fotograficznych Black Star w Nowym Jorku i Rapho w Paryżu. Wyreżyserował kilka filmów dokumentalnych i film fabularny. Jest autorem trzech książek wydanych w Paryżu i w Warszawie. Podróżował po świecie, fotografując życie codzienne oraz ważne wydarzenia społeczne. Jest twórcą odnowy nurtu humanistycznego oraz poszukiwaniu transcendencji w fotografii polskiej. Ma na swoim koncie ponad sześćdziesiąt prestiżowych wystaw fotograficznych m. in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Berlinie, Dublinie, Tokio, Zurychu, Dreźnie, Charleroi, Solms, Toulouse, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu. Wykładał także na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu
i w Państwowej Szkole Filmowej w Łodzi, gdzie w 2002 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej fotografia.

Anita Andrzejewska: absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie i antycznym mieście Jazd. Od 1997 roku należy do grona Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2015 roku wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej w pracowni Kompozycja Obrazu Plastycznego.

Cena pleneru :
Studenci: 800 zł
Absolwenci: 1000 zł
Goście: 1500 zł

Cena obejmuje: dojazd, zakwaterowanie i warsztaty

Wiecej informacji i zapisy:
Email: info@wsfoto.art.pl
Tel: 22 621 21 98

Ilość miejsc ograniczona. Liczy sie kolejnosć zgłoszeń.
Foto: Ilona Kmet, Wilno, czerwiec 2015