Serdecznie zapraszamy na wystawę Prac Dyplomowych Absolwentów Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej z lat 2004 – 2014 w Galerii Limited Edition.

Wystawa prac dyplomowych Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej stanowi retrospektywny wgląd
w dotychczasowy dorobek uczelni. W ekspozycji udział bierze dziewięciu absolwentów (Dorota Dawidowicz, Marta Kiela-Czarnik, Rafał Kostecki, Karolina Ostrowska, Izabela Rajca-Pisz, Artur Schmidt, Simona Supino, Maciej Szal, Franciszek Szumiński) reprezentujących pracownie trzech wybitnych fotografów – Mariana Schmidta, Wojciecha Prażmowskiego i Witolda Krassowskiego. Choć zaprezentowane fotografie tworzą heterogeniczny zbiór, to jednak wszystkie zdają się koncentrować na człowieku, obserwowanemu z przeróżnych perspektyw. Owa wyraźna antropocentryczna postawa realizowana jest za pomocą wielu środków fotograficznej ekspresji. W efekcie, zestaw zdjęć prezentowanych na wystawie eksploruje różnorodne techniki, konwencje i metody. Tego typu wielogłos uzmysławia szerokie perspektywy dydaktyczne Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej, w której studenci uczą się portretu, fotografii ulicznej czy inscenizowanej, dokumentu i reportażu; zgłębiają tajniki współczesnych i dawnych procesów, przełamując granice abstrakcji i figuracji.

ORGANIZATORZY WYSTAWY:

Galeria Limited Edition – to innowacyjna galeria sztuki współczesnej znajdująca się na warszawskim Powiślu. Galeria prezentuje: malarstwo, fotografię i grafikę artystów współczesnych oraz klasycznych.
www.limitededition.pl

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej – to miejsce, które umożliwia studentom rozwijanie wrażliwości artystycznej, własnego stylu i profesjonalnego warsztatu w dziedzinach Fotografii i Grafiki. W tym celu w ramach studiów, dwuletniego studium oraz kursów organizowane są zajęcia teoretyczne, praktyczne i warsztaty nakierowane na kształtowanie wiedzy i umiejętności w kierunku zawodowym i artystycznym. O wysokim poziomie nauczania decyduje wybitna kadra pedagogiczna oraz doskonałe zaplecze techniczne.

PARTNERZY WYSTAWY:

Firma Medikon oficjalny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce. Wystawa została wydrukowana na najwyższej jakości papierze fotograficznym Fomei Collection Velvet 250 nadającym drukowanym zdjęciom wygląd i wrażenie klasycznych odbitek fotograficznych.
www.medikon.pl

PATRONI MEDIALNI:

doc! photo magazine – internetowy miesięcznik fotograficzny skoncentrowany na fotografii dokumentalnej, a w szczególności na fotoreportażu. Przedstawia również inne formy przekazu fotograficznego. doc! photo magazine powstaje z myślą o wszystkich miłośnikach fotografii i dzięki nim, dlatego też na łamach magazynu publikowane są materiały już znanych i cenionych fotografów, jak również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją fotograficzną fascynację. doc! photo magazine promuje fotografię jako uniwersalną platformę komunikacji pomiędzy ludźmi.
www.docphotomagazine.com

contra doc! – internetowy kwartalnik fotograficzny fukcjonujący  jako wydanie specjalne doc! photo magazine. Contra doc! jest w całości poświęconych fotografii artystycznej.
www.docphotomagazine.com/contradoc.htm

dlaStudenta.pl – internetowy portal ogólnopolski skierowany do studentów.
www.dlastudenta.pl

Radio Kampus – Radio Kampus to jedyna w Warszawie stacja akademicka nadająca muzykę alternatywną, wiadomości, informacje lokalne i zwiastuny kulturalne. Dociera do młodych, kreatywnych, mobilnych ludzi zainteresowanych ambitną formą rozrywki.
www.radiokampus.waw.pl