MOKRY KOLODION

PROWADZĄCY: Łukasz Pietuchowski

31 maj – 1 czerwiec 2014
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 10.00 – 16.00

CENA- 450 zł

Dwudniowe warsztaty fotograficzne przeznaczone są dla osób zainteresowanych zdobyciem nowych umiejętności w zakresie metody kolodionowej. W programie warsztatu znajduje się teoretyczny wykład  wprowadzający oraz praktyczne wykonanie  ambrotypów i negatywów szklanych.

Technika mokrego kolodionu została opracowana i zastosowana po raz pierwszy w 1851 roku przez Frederic’a Scott’a Archer’a.

Technika ta ma dwa warianty: negatywowy i pozytywowy, tzw. ambrotypia.

  • W pierwszej otrzymujemy obraz negatywowy na przeźroczystym szkle, który możemy kopiować na papierze światłoczułym.
  • W drugiej odmianie, czyli ambrotypii – otrzymujemy obraz pozytywowy na podłożu szklanym przezroczystym i nieprzezroczystym (najlepiej czarnym).

ŁUKASZ PIETUCHOWSKI – Urodził się i mieszka w Warszawie. Studiował na wydziale elektrycznym i MEL na Warszawskim Uniwersytecie Technologicznym. Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej, obronił dyplom pod kierunkiem prof. Mariana Schmidta. Specjalista w szlachetnej technice mokrego kolodionu. Zajmuje się fotografią portretową, „street photography“ i dokumentalną. Hobbysta/entuzjasta podróży dalekich i bliskich, dobrej kawy oraz czerwonego wina.
więcej..