W sobotę 7 września Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej zaprasza wszystkich na Dzień Otwarty. W programie m.in.  przegląd portfolio, wykład dr hab. Mariana Schmidta,  prezentacja szkoły, pracowni, ciemni, sali komputerowej  oraz nowych specjalizacji na studiach licencjackich i magisterskich.

Dzień Otwarty przygotowany został z myślą o tych, którzy swoją przyszłość nie tylko zawodową chcą związać z fotografią lub grafiką projektową. To okazja do zapoznania się z celami edukacyjnymi
i artystycznymi szkoły oraz z jej infrastrukturą.

Dla wszystkich uczestników Dnia Otwartego przygotowaliśmy prezent w postaci Albumu : „Rumunia kraj przyjaznych ludzi”. Mamy dla Was także kupony rabatowe na kursy w naszej szkole. Zapraszamy

7 września 2013
11.00 – 17.00, Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej, Ul. Łazienkowska 14

PROGRAM:

O PASJI FOTOGRAFOWANIA – wykład dr hab. Mariana Schmidta
11.00 – 12.00  – Fotografia jako sposób na życie. O przygodach fotograficznych, wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość i  umiejętności komponowania kadrów opowie Dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej dr. hab. Marian Schmidt.

PRZEGLĄD PORTFOLIO
13.00 – 16:00 – K. Żebrowska, O.Iwaszkiewicz, M. Skawiński, M. Schmidt

Przegląd portfolio skierowany  jest zarówno do doświadczonych fotografów, kandydatów do  wyższych szkół artystycznych, jak i do amatorów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z fotografią 
i grafiką. Przegląd prac to przede wszystkim okazja do spotkania i rozmowy z profesjonalistami,
z zawodowymi fotografami, fotoedytorami, grafikami oraz galerzystami, którzy ocenią zaprezentowane zdjęcia. Taka konfrontacja z profesjonalistami niejednemu już pozwoliła obrać właściwą drogę twórczą.

OTWARTE PRACOWNIE
12.00 – 14.30

Studio fotograficzne – Małgorzata Mikołajczyk przedstawi różne techniki oświetleniowe: światło zastane, światło studyjne, mieszanie różnych typów źródeł światła. To prawdziwa prezentacja zawodowej fotografii ilustracyjnej.

Ciemnia fotograficzna –  jeśli chcecie dowiedzieć się jakie akcesoria powinny znaleźć się w dobrze wyposażonej ciemni fotograficznej, jak wygląda proces obróbki klasycznych materiałów czarno-białych oraz jak powstaje obraz na papierze fotograficznym to zajrzyjcie koniecznie do naszej ciemni, na Wasze pytania odpowie Anna Mirgos.

Pracownia Fotografii Wielkoformatowej – magia  Dużego Formatu przyciąga wielu pasjonatów fotografii, Lorne Liesenfeld zaprezentuje aparaty wielkoformatowe w jakie wyposażona jest szkoła i sposoby wykorzystania możliwości jakie one dają.

OTWARTE PRACOWNIE

14.30 – 17.00

Pracownia komputerowa –  Karol Bagiński z pasją opowie o profesjonalnej obróbce zdjęć, zarządzaniu kolorem i prawidłowym przygotowaniu pliku do druku, pokaże także możliwości skanera do negatywów.

Studio fotograficzne – zawodowy sprzęt oświetleniowy, jakiego używają nasi uczniowie podczas zajęć zaprezentuje Maciej Szal, który przybliży pracę z modelką w fotografii portretowej.

WYSTAWA FOTOGRAFII
Przez cały dzień w siedzibie szkoły będzie można oglądać fotografie studentów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Fotografii oraz zdjęcia uczniów Escuela Motivarte z Buenos Aires.

ZAPRASZAMY

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=3igB8xq4beQ&feature=c4-overview&list=UUIyBcekAV5jyIwZprbdrCIQ[/youtube]