Warsztaty fotograficzne porowadzi dr hab. Marian Schmidt – 14 kwietnia 2013 r.

Sun Dreams Holidays wspólnie z Warszawską Szkołą Fotografii po raz II organizuje wyjazd fotograficzny do Egpitu. Arabska Republika Egiptu, Egipt czy jak mówią o swoim kraju Egipcjanie – Masr, to państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne a na wschodzie przepiękne, ciepłe Morze Czerwone.

Staroegipska nazwa kraju Masr oznacza “Czarny Ląd” i odnosi się do żyznych ziem wzdłuż Nilu, sąsiadujących z pustynnymi piaskami “Czerwonego Lądu”. Dla Polaków Egipt to przede wszystkim kurorty Morza Czerwonego takie jak Hurghada czy Sharm El Sheikh.

Warsztaty fotograficzne, które proponujemy odbywają się jednak w najpiękniejszych, mało znanych miejscach, będących marzeniem wielu podróżników i fotografów. Są bowiem w Egipcie zakątki nieskalane masową turystyką. Tam życie toczy się powoli, według wschodów i zachodów słońca. Śnieżnobiałe, wapienne formy Białej Pustyni wprowadząją w stan niewyobrażalnego zachwytu nad kształtem i światłem. Czarna Pustynia wita księżycowym krajobrazem, Kryształowe Góry oślepiąją kwarcowymi formami błyszczącymi w promieniach słońca. Oazy ukazują życie ludzi z dala od europejskiej cywilizacji. To życie to idealny plan zdjęciowy.

Szczegółowe informacje i galeria zdjęć z poprzedniej wyprawy TUTAJ