Fotograf ciszy. Konwencja „nowego piktorializmu” Grzegorz Jarmocewicz wystawiał w Galerii FF już w 1994 roku, ale tamta wystawa była wyborem nieco innej ścieżki twórczej niż ta prowadząca do celu, która zarysowała się kilka lat później. Całość zostanie bogato zilustrowana przykładami z historii malarstwa i fotografii (wśród nich np: Vermeer, De La Tour, Munch, Sander, Cartier-Bresson, Avedon czy Sally Mann).

Sobota i niedziela rozpoczną się krótkim wstępem teoretycznym – potem już tylko i wyłącznie PRAKTYKA! Ta część  będzie obejmowała pracę z modelem według metod Stanisławskiego oraz Lee Strasberga z Actor’s Studio. Zostanie także zaprezentowana metoda Avedona. Słuchacze będą fotografować pod kierunkiem Mariana Schmidta, a wszystkie zdjęcia będą wykonywane aparatem cyfrowym i od razu pokazywane na ekranie przez rzutnik medialny.

Ocena i poprawki portretów robionych przez słuchaczy będą się odbywały już w trakcie i po zakończeniu każdej indywidualnej sesji.
Tematyka: Portret i fotografia ekspresyjna

Termin: weekend 24-25-26 maja 2013

  • piątek od godz. 18.15 do 21.15
  • sobota od godz. 10.00 do 17.00 z przerwą na obiad
  • niedziela od godz. 10.00 do 17.00 z przerwą na obiad

Ograniczona ilość miejsc (w przypadku większej ilości chętnych podział na małe grupy).

Zobacz film z warsztatow – I edycja! TUTAJ

Opis:

W piatek odbędzie się część teoretyczna – poruszane będą m.in. zagadnienia dotyczące formy i treści w obrazie fotograficznym, podstawy portretu i kompozycji, nawiązywanie kontaktu z osobą portretowana. Przybliżona zostanie także tematyka fotografii humanistycznej. Całość zostanie bogato zilustrowana przykładami z historii malarstwa i fotografii (wśród nich np: Vermeer, De La Tour, Munch, Sander, Cartier-Bresson, Avedon czy Sally Mann).

Sobota i niedziela rozpoczną się krótkim wstępem teoretycznym – potem już tylko i wyłącznie PRAKTYKA! Ta część  będzie obejmowała pracę z modelem według metod Stanisławskiego oraz Lee Strasberga z Actor’s Studio. Zostanie także zaprezentowana metoda Avedona. Słuchacze będą fotografować pod kierunkiem Mariana Schmidta, a wszystkie zdjęcia będą wykonywane aparatem cyfrowym i od razu pokazywane na ekranie przez rzutnik medialny.

Ocena i poprawki portretów robionych przez słuchaczy będą się odbywały już w trakcie i po zakończeniu każdej indywidualnej sesji.