[column col=”1/2″]

[frame src=”http://www.wsfoto.art.pl/wp-content/uploads/2013/03/warsztaty_mistrzowskie2.jpg” width=”200″ height=”140″ lightbox=”on” ]

[/column]

[column col=”1/2″]

W piątek odbędzie się część teoretyczna – poruszane będą m.in. zagadnienia dotyczące formy i treści w obrazie fotograficznym, podstawy portretu
i kompozycji, nawiązywanie kontaktu
z osobą portretowana. Przybliżona zostanie także tematyka fotografii humanistycznej. [/column]

Całość zostanie bogato zilustrowana przykładami z historii malarstwa i fotografii (wśród nich np: Vermeer, De La Tour, Munch, Sander, Cartier-Bresson, Avedon czy Sally Mann). Sobota i niedziela rozpoczną się krótkim wstępem teoretycznym – potem już tylko i wyłącznie PRAKTYKA! Ta część  będzie obejmowała pracę z modelem według metod Stanisławskiego oraz Lee Strasberga z Actor’s Studio. Zostanie także zaprezentowana metoda Avedona. Słuchacze będą fotografować pod kierunkiem Mariana Schmidta, a wszystkie zdjęcia będą wykonywane aparatem cyfrowym i od razu pokazywane na ekranie przez rzutnik medialny.

Ocena i poprawki portretów robionych przez słuchaczy będą się odbywały już w trakcie i po zakończeniu każdej indywidualnej sesji.
Tematyka: Portret i fotografia ekspresyjna

Termin: weekend 24-25-26 maja 2013

  • piątek od godz. 18.15 do 21.15
  • sobota od godz. 10.00 do 17.00 z przerwą na obiad
  • niedziela od godz. 10.00 do 17.00 z przerwą na obiad

Ograniczona ilość miejsc (w przypadku większej ilości chętnych podział na małe grupy).

Zobacz film z warsztatow – I edycja! TUTAJ

Opis:

W piatek odbędzie się część teoretyczna – poruszane będą m.in. zagadnienia dotyczące formy i treści w obrazie fotograficznym, podstawy portretu i kompozycji, nawiązywanie kontaktu z osobą portretowana. Przybliżona zostanie także tematyka fotografii humanistycznej. Całość zostanie bogato zilustrowana przykładami z historii malarstwa i fotografii (wśród nich np: Vermeer, De La Tour, Munch, Sander, Cartier-Bresson, Avedon czy Sally Mann).

Sobota i niedziela rozpoczną się krótkim wstępem teoretycznym – potem już tylko i wyłącznie PRAKTYKA! Ta część  będzie obejmowała pracę z modelem według metod Stanisławskiego oraz Lee Strasberga z Actor’s Studio. Zostanie także zaprezentowana metoda Avedona. Słuchacze będą fotografować pod kierunkiem Mariana Schmidta, a wszystkie zdjęcia będą wykonywane aparatem cyfrowym i od razu pokazywane na ekranie przez rzutnik medialny.

Ocena i poprawki portretów robionych przez słuchaczy będą się odbywały już w trakcie i po zakończeniu każdej indywidualnej sesji.

Koszt: 650zł

Zapisy:

Na warsztaty można się zapisać wypełniając poniższy formularz zgłoszeniowy lub bezpośrednio w wybrane dni w sekretariacie szkoły.

Opłata wnoszona jest w jednej racie najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem zajęć. Istnieje możliwość wpłat gotówkowych w sekretariacie szkoły. Opłata jest bezzwrotna a w przypadku rezygnacji z zajęć (nie później niż na 7 dni przed ich rozpoczęciem) istnieje możliwość przeniesienia jej na inne warsztaty organizowane przez szkołę.

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ

O prowadzącym:

Marian Schmidt urodził się w Żyrardowie w 1945 roku. Dzieciństwo spędził w Wenezueli. Po maturze wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie uzyskał doktorat z matematyki. Nie kontynuował jednak kariery naukowej, zainteresował się fotografią i filmem.
W 1968 roku poznał mędrca Jiddu Krishnamurtiego, z którym rok później przebywał w Anglii i Szwajcarii. Największy wpływ na jego życie wywarli Jiddu Krishnamurti i Hermann Hesse.
W 1975 roku wrócił do Polski. Pracował jako asystent reżysera przy filmach fabularnych, podróżował także po kraju, fotografując życie codzienne oraz ważne wydarzenia społeczno-polityczne. Od 1978 do 1980 roku pracował dla nowojorskiej agencji fotograficznej “Black Star” jako fotograf przemysłowy w rejonie Zatoki Perskiej. Był także członkiem agencji fotograficznej Rapho w Paryżu. W 1980 roku osiedlił się w Paryżu. Kilkanaście lat później powrócił na stałe do Polski razem z rodziną. W czasie pobytu we Francji uczył się fenomenologii muzyki u dyrygenta Sergiu Celibidache. Marian Schmidt jest autorem albumu “Hommes de science” wydanym w 1990 roku przez wydawnictwo Hermann w Paryżu. W 1994 roku ukazał się album fotograficzny “Marian Schmidt” wydany w Paryżu przez wydawnictwo “Cercle d’art”. Jest także autorem albumu “Niecodzienne rozmowy z ks. Janem Twardowskim” wydanego w Warszawie przez Prószyński i S-ka w 2000 roku. Ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt prestiżowych wystaw fotograficznych m. in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Tokio, Zurychu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, a także w rodzinnym Żyrardowie. Jest wykładowcą i dyrektorem Warszawskiej Szkoły Fotografii. Wykładał także w łódzkiej Szkole Filmowej i poznańskiej ASP (wydziały fotografii). W 2002 roku uzyskał w PWSTiTv tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej fotografia.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć Marian Schmidta TUTAJ