O Warszawskiej Szkole Fotografii
i Grafiki Projektowej

Naszym celem jest stworzenie studentom jak najlepszych warunków do rozwijania swojej wrażliwości, wyobraźni oraz niezależności artystycznej, a równocześnie przygotowanie solidnego warsztatu zawodowego, który pomoże kształtować ich profesjonalną karierę w wybranych dziedzinach.

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w dziedzinach: Fotografii oraz Projektowania Graficznego.  Szkoła została założona przez dr. hab. Mariana Schmidta w 2000 roku.

W trakcie kilkunastu lat istnienia zdobyła reputację jednej z najlepszych i najbardziej znanych szkół fotograficznych w Polsce. Nasza renoma szybko rozprzestrzenia się w Europie i nie tylko. Przyjeżdżają do nas uczniowie m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Irlandii, Indi, Islandii, Niemiec, Szwajcarii,Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Ukrainy, Turcji, Brazylii i Afryki Południowej.

Szkoła zmieniła nazwę z Warszawska Szkoła Fotografii na Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej po tym, jak w roku 2012 rozszerzyliśmy program nauczania o Projektowanie Graficzne.

Nowy kierunek cieszy się dużą popularnością i jest dobrze oceniany przez naszych studentów. Oprócz nauki w Studium od października 2015 roku otwierzyliśmy we współpracy z Wyższą Szkołą Artystyczną studia na specjalizacjach Obraz Multimedialny Fotografia lub Projektowanie Graficzne kończące się uzyskaniem dyplomu licencjata oraz Studia Podyplomowe.


Program nauczania rozwijany jest w dwóch kierunkach:

1. Szkolenie uczniów jako zawodowych fotografów lub projektantów graficznych, którzy w kompetentny sposób spełnią wymagania przyszłych klientów i pracodawców.
2. Edukacja artystyczna, która pomaga uczniom odkrywać własną kreatywność i motywuje do obrania oryginalnej drogi twórczej.

Studia przygotowują do zawodu:

Fotografa


Fotoreportera


Fotoedytora


Fotosisty


Kuratora


Grafika
 

Zakres programowy naszego Studium przygotowuje do egzaminów wstępnych na państwowe wyższe uczelnie artystyczne.

Kierunki:

Reżyseria filmowa 


Sztuka operatorska 


Scenariopisarstwo


Sztuka Mediów


Komunikacja Multimedialna

 

Atutem naszej szkoły jest wyśmienita kadra naukowa składająca się z wybitnych wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz uznanych 
w Polsce i na świecie Artystów i Specjalistów w swoich dziedzinach.

Zapraszamy również pasjonatów, którzy chcą pogłębiać swoje zainteresowania artystyczne, nauczyć się podstaw technicznych oraz rozwijać swój często ukryty potencjał twórczy.

Dzięki nauce w naszej szkole fotografia, grafika czy pisarstwo stają się nie tylko hobby, ale sposobem osobistej ekspresji, która wzbogaca życie.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnym i przestronnym lokalu znajdującym się w pobliżu ścisłego Centrum Warszawy. Do dyspozycji  studentów oddajemy sześć sal wykładowych, cztery dobrze wyposażone sale studyjne, galerię, bibliotekę oraz profesjonalną ciemnię czarno- białą.

 

studium fotografii Warszawa

Filmy o szkole

 

Zobacz więcej

 

Partnerzy

fotografia studia Warszawa
grafika studium Warszawa
kurs Fotografii Warszawa

ul. Łazienkowska 14 
00-449 Warszawa


poniedziałek  10.00 – 17.00
wtorek           10.00 – 17.00
środa            11.00 – 19 .00
czwartek       10.00 – 17.00
piątek           10.00 – 17.00