WYKŁADOWCY

'Wykładowcy są ogromnie interesujący, umieją dzielić się wiedzą i motywować do pracy. Widzę jak z biegiem czasu, zmienia się moje podejście do Fotografii'.
Kamila Matla    
                                                                

                 

Mgr Anita Andrzejewska<hr style="border-color:#393836; border-width:3px;" />

Mgr Anita Andrzejewska

Pracownia

KOMPOZYCJA OBRAZU

Absolwentka Grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Od lat angażuje się w projekty artystyczno - społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, w Stambule, kilkukrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno - literackie. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Galerie Camera Obscura w Paryżu. Najczęściej fotografuje posługując się tradycyjną techniką srebrową, na czarno - białych negatywach i robi odbitki własnoręcznie w ciemni. Stypendystka Ministra Kultury, zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych. Swoje prace wystawiała w Kanadzie, Islandii, Japonii, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpani, na Węgrzech i Słowacji.

"Od lat pracuję z ludźmi w różnym wieku, w Polsce i za granicą, wierząc, że pogłębienie wrażliwości wizualnej ma o wiele głębszy cel niż nauka robienia ładnych zdjęć. Praktyka fotografii uczy odkrywać i doceniać bogactwo, różnorodność i nowe konteksty w życiu codziennym. Odpowiada na głęboką, ludzką potrzebę poszukiwania piękna, harmonii i sensu oraz jest narzędziem autorefleksji i ekspresji.

www.anitaandrzejewska.pl

 

 

 

'Wykładowcy są ogromnie interesujący, umieją dzielić się wiedzą i motywować do pracy. Widzę jak z biegiem czasu, zmienia się moje podejście do Fotografii'.
Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla

Mgr Jakub Karwowski

Mgr Jakub Karwowski

Pracownie
FOTOGRAFIA NIE TYLKO OSOBISTA                                                  PROFESJONALNY RETUSZ CYFROWY

TEMATY FOTOGRAFICZNE

Fotograf, producent animacji, przedsiębiorca, artysta, wykładowca. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Fotografię w PWSFTviT im. Leona Shillera w Łodzi i ITF w Opawie.

W swojej twórczości skupia głównie na emocjach i obserwacji najbliższego otoczenia. Bazuje na tradycjach fotografii rodzinnej przekształcając ją we współczesną opowieść o człowieku w jego intymnym świecie. Od 2008 roku fotografuje swoją rodzinę tworząc kolejne rozdziały własnego „albumu rodzinnego”, które jako oddzielne cykle, z różną intensywnością ujawniają jego fascynacje estetyką filmu, malarstwa i muzyki. Sięga po elementy innych dziedzin sztuki tworząc swoją autorską fotograficzną narrację.

Wystawiał min. w Nowym Yorku, Brazylii, Hiszpanii, Norwegii i Holandii. Współpracuje na stałe z Galerią Modulo - Centro Difusor da Arte z Lizbony (Portugalia) i Rick Wester Fine Art Gallery z Nowego Yorku (USA) oraz agencją PlainPicture z Hamburga (Niemcy).

Współzałożyciel, prezes i producent wykonawczy studia animacji Letko w Warszawie.

www.jakubkarwowski.com

 

'Wykładowcy są ogromnie interesujący, umieją dzielić się wiedzą i motywować do pracy. Widzę jak z biegiem czasu, zmienia się moje podejście do Fotografii'.
Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla

Dr hab. Witold Krassowski

Dr hab. Witold Krassowski

Pracownia 
AUTORSKI REPORTAŻ FOTOGRAFICZNY


Wykłada także w ASP w Warszawie (Wydział Sztuki Mediów) (ur. 1956) – reporter tygodnika “Przegląd Katolicki” i agencji Network Photographers. Współpracownik czasopism “Der Spiegel”, “The Observer”, “The Independent”, “New Yorker”, “National Geographic” i “Gazety Wyborczej”. Juror World Press Photo oraz jego laureat (1992 i 2003). Laureat konkursu Polska Fotografia Prasowa (1994, 1995, 1996, 1997, 2000)

Dr Witold Kanicki

Dr Witold Kanicki

Pracownia  
HISTORIA FOTOGRAFII I FOTOGRAFIA WSPÓŁCZESNA

 

Doktor historii sztuki, adiunkt na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wykładowca Zürcher Hochschule der Künste w Zurychu. Niezależny krytyk i kurator. Autor kilkudziesięciu tekstów o sztuce i fotografii, publikowanych m.in. na łamach „Kwartalnika Fotografia”, „Artluka”, „Exitu”. Rozprawa doktorska jego autorstwa ukazała się pod tytułem Ujemny biegun fotografii: negatywowe obrazy w sztuce nowoczesnej, nakładem wydawnictwa Słowo/obraz terytoria. W latach 2010-2012 był kuratorem Galerii Fotografii Pf w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Od 2014 roku kieruje grantem Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, którego celem jest wydanie antologii polskich tekstów o fotografii. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Mgr Karolina Wojciechowska

Mgr Karolina Wojciechowska

Pracownia
PRAWO MEDIOW 


Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie pisania doktoratu z zakresu fotografii w świetle prawa autorskiego. Posiada doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej.  Specjalizuje się w prawie autorskim. Prowadzi obsługę prawną fotografów, grafików, malarzy, artystów wykonawców, instytucji kultury, agencji reklamowych, fundacji. Założycielka Art&Law, wcześniej wieloletnia współwłaścicielka warszawskiej galerii oraz wydawnictwa – Green Gallery. Obecnie prowadzi Wydawnictwo Blue Bird. Współorganizowała lub organizowała ponad 60 wystaw fotograficznych oraz malarskich.

Mgr Anna Eichler

Mgr Anna Eichler

Pracownia 
HISTORIA SZTUKI


Wykłada także w ASP w Warszawie (Wydział Sztuki Anna Eichler ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka z aneksem z grafiki warsztatowej obroniła w 2004 r.

Mgr Maciej Skawiński

Mgr Maciej Skawiński

Pracownia  
FOTOREPORTAŻ


Specjalizuje się w fotoreportażu, którego uczył się od brytyjskiego fotoedytora Colina Jacobsona. Fotografował m. in. w Afganistanie, Iranie, Pakistanie, Rosji, Kazachstanie, Uzbekistanie, Rumunii, Czechach, Tadżykistanie, Republice Południowej Afryki, Brazylii, na Białorusi, Litwie, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji. Pracował w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, agencjach Reporter i Forum. Jego zdjęcia publikowała prasa zagraniczna: „Die Zeit”, „ Die Tageszeitung", " Politiken", a w Polsce: Tygodnik Powszechny, Polityka, Wprost,Newsweek Polska, Przekrój, Foto Pozytyw, Fototapeta. 

Zdobywca wielu prestiżowych nagród m.in. : III nagroda na World Press Photo 1998 za zdjęcia z powodzi w Polsce. Grand Prix European Pressphoto Agency 1999. Nagroda agencji Reuters za najlepsze Front Page Picture. Współtwórca projektu Dziennikarze Wędrowni.


www.dziennikarze-wedrowni.org

Mgr Katarzyna Widmańska

Mgr Katarzyna Widmańska

Pracownia
PORTRET KREACYJNY


Absolwentka Instytut Sztuki AP w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom z rysunku w pracowni  prof. Piotra Jargusza. Jej największą pasją stała się jednak fotografia, którą zainteresowała się pod koniec studiów, a której poświęciła się bez reszty, wkładając w nią całą duszę oraz plastyczne umiejętności.

 

 

Dr Grzegorz Jarmocewicz

Dr Grzegorz Jarmocewicz

Pracownia 
KREACJA W FOTOGRAFII


Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Białystok INTERPHOTO. Dr sztuki, wykładowca, kurator, juror konkursów fotograficznych. Prezes stowarzyszenia Forum Fotografii i Multimediów. Autor wielu wystaw w kraju i za granicą oraz publikacji nt. fotografii. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Museo Ken Damy w Brescia we Włoszech, w Muzeum Okręgowym w Suwałkach oraz Centrum Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie fotografii komercyjnej.

Pracownia, którą prowadzi ma za zadanie odkryć przed studentami tajniki kreacji zarówno w pracy artystycznej, jak i komercyjnej. Krótkie wprowadzenia teoretyczne do zajęć praktycznych oparte są o zagadnienia estetyki i teorii fotografii, co kształtuje indywidualną postawę twórczą słuchacza.

www.grzegorzjarmocewicz.pl

 

Darek Lewkowicz

Darek Lewkowicz

Pracownia
FOTOGRAFIA REKLAMOWA 


Będąc w wieku szkolnym, zostałem obdarowany aparatem marki Smena. Tak się zaczęło, choć wtedy fotografia była na końcu tego wszystkiego, co chciałem robić. Zawodowe spotkanie nastąpiło w momencie, gdy zamknięto mnie w pomieszczeniu zwanym ciemnią. Był to zwykły zakład fotograficzny z powiększalnikiem i maskownicą. Odmienna to fotografia od tej, kótrą wykonuję obecnie, ale podstawy te same, a zarazem najlepsza szkoła, jaką otrzymałem.

Aktualnie zajmuję się fotoragfią reklamową, ponieważ jest najbardziej twórcza, a przy tym jest to swego rodzaju wyzwanie, jakiemu muszę sprostać, aby zadowolić zarówno klienta, jak i własną ambicję.

Mgr Michał Jeliński

Mgr Michał Jeliński

Pracownia
FOTOGRAFIA KRAJOBRAZOWA


Rocznik 73, absolwent Wydziału Leśnego SGGW i Fotografii w łódzkiej Filmówce. Początkowo zajmował się tradycyjną fotografią przyrodniczą. Na studiach dzięki Marianowi Schmidtowi, promotorowi swojej pracy dyplomowej, odkrył fotografię ekspresyjną i prace Minora White′a i Paula Caponigro. Ich fotografie stały sie dla niego inspiracją. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Ekwiwalenty.

www.michaljelinski.com

Mgr Agnieszka Rayss

Mgr Agnieszka Rayss

Pracownia
REPORTAŻ I DOKUMENT FOTOGRAFICZNY

Fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photo. Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Główny obszar jej zainteresowań to fotografia dokumentalna.

Laureatka licznych konkursów - m.in. Pictures of the Year, Sony World Photo Award. Finalistka Hasselblad Masters Award. Autorka i współautorka wielu książek fotograficznych. Jej ostatnia publikacja to: "Tu się zaczyna koniec miast".

www.agnieszkarayss.com
www.sputnikphotos.com

 

 

Mgr Małgorzata Mikołajczyk

Mgr Małgorzata Mikołajczyk

Pracownia   
FOTOGRAFIA ILUSTRACYJNA


Pojawiłam się na tym świecie w 1958 roku w Zduńskiej Woli. Jestem fotografem, ale jest to mój siódmy wykonywany zawód i nareszcie robię to, co lubię. Formalnie jestem magistrem fizyki doświadczalnej (Uniwersytet Łódzki, 1983 r.).  W tym zawodzie wytrzymałam tylko 2 lata. Próbowałam chleba z różnych pieców.

Marta Zasępa

Marta Zasępa

Pracownia
FOTOGRAFIA INTERMEDIALNA / WIDEO


Marta Zasępa mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem Krajobrazy Wewnętrzne w pracowni fotografii artystycznej Mariana Schmidta. Zajmuje się fotografią i wideo. Brała udział w wielu wystawach, festiwalach i aukcjach fotografii. 

Lorne Liesenfeld

Lorne Liesenfeld

Pracownia 
FOTOGRAFIA WIELKOFORMATOWA 


Urodził się w Kanadzie w niemieckiej rodzinie. Studia fotograficzne ukończył w Istituto Europeo di Design w Rzymie, w którym później był również wykładowcą. Prowadził zajęcia z fotografii wielkoformatowej również w Rzymskim Istituto Superiore di Fotografia oraz w Mediolańskim Istituto Italiano di Fotografia. Jednocześnie pracował dla awangardowych projektantów biżuterii, fotografując ich kolekcje na potrzeby reklamy w niemieckich i włoskich edycjach Vogue, Vogue Gioiello, Art Aurea, Das Schmuckmagazin, Schmuck und Uhren, Jewellery International, The Basel Magazine i innych czasopismach branżowych. 

Mgr Anna Mirgos

Mgr Anna Mirgos

Pracownia   
LABORATORIUM FOTOGRAFII CZARNO-BIAŁEJ


Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – magisterium w zakresie Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej.  Z Warszawską Szkołą Fotografii związana od 2001 roku. Interesuje się również filmem i muzyką klasyczną. Zajęcia w Jej pracowni mają charakter warsztatowy.

 

www.behance.net/AnnaMirgos

Maciej Szal

Maciej Szal

Pracownia
FOTOGRAFIA STUDYJNA


Fotograf. Prowadzi własną firmę fotograficzną kreującą materiały reklamowe dla dużych firm oraz branży modowej. Jego prace pokazywane były w takich galeriach jak: SOHO Warszawa, Fabryka Trzciny, Nizio Gallery czy Centrum Zamenhoffa w Białymstoku.

W Warszawskiej Szkole Fotografii pracuje od 10 lat porusza tematy kreatywnego wykorzystywanie światła sztucznego w fotografii portretowej oraz komercyjnej.

maciej.szal

Mgr Dominika Dzikowska

Mgr Dominika Dzikowska

Pracownia 
MARKETING DLA FOTOGRAFÓW


Fotografka, animatorka kultury, artystka. Prowadzi firmę fotograficzną Studio Miłość, gdzie pomaga kreatywnym biznesom stworzyć fajny i autentyczny wizerunek. Specjalizuje się w naturalnych portretach biznesowych. Uczy fotografii i pisze bloga z poradami: jak fotografować prosto i bez dużych inwestycji.
W Warszawskiej Szkole Fotografii pracuje od 10 lat – prowadzi wykłady na temat marketingu dla fotografów. Zachęca, by odważnie wychodzić do świata ze swoją pracą – nawet na wczesnych etapach przygody z fotografią.

http://www.studiomilosc.pl

Mgr Ewa Morgunov

Mgr Ewa Morgunov

Pracownia   
FOTOEDYCJA I COACHING


Fotoedytorka miesięcznika ELLE. Pracowała dla miesięcznika”Cosmopolitan”, tygodnika “Przekrój”, dodatku do “Dziennika” – “Życie jest piękne”.  Kierowała fotoserwisem miesięcznika Focus”.  Dziennikarka i fotoreporterka “Życia Warszawy”. Redaktorka i fotoedytorka 55 tomowej serii albumów o sztuce “Malarze".

Mgr Anna Orłowska

Mgr Anna Orłowska

Pracownia
FOTOGRAFIA I SZTUKA WSPÓŁCZESNA, WYSTAWIENNICTWO


Fotografka, absolwentka Wydziału Fotografii w PWSFTviT w Łodzi (2011) Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie,Czechy (2013).Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w tym w „reGeneration2:Tomorrow`s Photographers Today” prezentowanej w Musée de l’ Elysée w Lozannie,w Szwajcarii i Aperture Foundation w Nowym Jorku. Autorka kilku wystaw indywidualnych, w tym ” Niewidzialność – studium przypadku” w Josef Sudek Studio w Pradze oraz w Galerii Asymetria w Warszawie,a ostatnio „Przeciek i inne prace ” w Panopticon w Sztokholmie. W 2013 roku otrzymała stypendium w programie PhotoGlobal w School of Visual Arts w Nowym Jorku i została nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Mody i Fotografii w Hyeres, Francja. Nominowana do nagrody Discovery Rencontres d’Arles w 2015 r.

www.annaorlowska.com

Mgr Michał Radwański

Mgr Michał Radwański

Pracownia   
FOTOGRAFIA MODY I ZAAWANSOWANE TECHNIKI STUDYJNE


Fotograf komercyjny, fotoedytor, kurator. Zajmuje się fotografią modową i portretową. Pracuje głównie dla magazynów modowych i lifestylowych. Pracował dla Elle Polska, Harper’s Bazaar, Onet.pl, Polityka, UEFA, Vivus Polska, PARP, Teatr Polonia, Burda Media, Air France, Wydawnictwo Czarne i wiele innych.

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Kursanci są przeprowadzani przez kolejne etapy fotograficznej sesji komercyjnej. Uczą się organizowania planu zdjęciowego, budowania zespołu, pracy z wizażystką, modelką oraz stylizacjami. Poznają różnorodne konwencje w fotografii modowej, odpowiednie typy oświetlenia, podstawy postprodukcji oraz obsługi software. Zajęcia kończą się przygotowaniem portfolio.

www.michalradwanski.com

Mgr Magda Chołyst

Mgr Magda Chołyst

Pracownia
ZARZĄDZANIE POTENCJAŁEM TWÓRCZYM

Art coach, specjalizująca się w coachingu dla osób działających w obszarze sztuki, kultury i branż artystycznych. Studiowała filmoznawstwo i kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz na paryskiej Sorbonie. Absolwentka Ericson College of Vancouver przy Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracowała m. in. z Instytutem Polskim w Paryżu, Pracownią Duży Pokój, Szkołą i Studiem Wajdy, LABlife, Watou Art Festival (Belgia).

Poprzez coaching pomaga twórcom w realizacji ich celów zawodowych i osobistych. Inspiruje do odkrywania wspierających sposobów myślenia oraz działania w zgodzie ze swoim potencjałem. Uważa, że w edukacji artystycznej oprócz rozwoju intelektu i rzemiosła, ważne jest pogłębianie wiedzy o sobie. Świadome zarządzanie własnym talentem staje się szczególnie istotne, gdy pracuje się na procesach kreatywnych i indywidualnej wrażliwości.

 

 

dr hab. Piotr Siwczuk

Pracownia
MALARSTWO / RYSUNEK

Malarz, grafik, wykładowca w pracowni rysunku i malarstwa na wydziale Grafiki ASP w Warszawie oraz Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej.

W latach 1998-2008 asystent w pracowni rysunku i malarstwa I i II roku prof. Huberta Borysa na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Praca doktorska z dziedziny grafiki warsztatowej pt. „Relikt – Bogowie Słowian” w 2007 roku. Przewód habilitacyjny pt. „ Odbicia nieobecności” zamknięty w 2014 roku.

Paweł Szarzyński

Pracownia
GRAFIKA WEKTOROWA


Paweł Szarzyński zajmuje się  grafiką wektorową, postprodukcji filmową i efektami specjalnymi oraz fotografią. Jest twórcą instalacji (m.in. Multimedialne Muzeum Rzemiosła w Opolu Lubelskim) scenografii (m.in. “Karnawał Zwierząt” w Filharmonii Lubelskiej) oraz zajmował się postprodukcją (m.in. “Trzy siostry” w reżyserii Macieja Kowaleskiego i Krzysztofa Kalisiaka).  

 

 

Widzę jak z biegiem czasu, zmienia się moje podejście do Fotografii'.
Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla Kamila Matla

 


  


 


 

studium fotografii Warszawa

ul. Łazienkowska 14 
00-449 Warszawa


poniedziałek  10.00 – 17.00
wtorek           10.00 – 17.00
środa            11.00 – 19 .00
czwartek       10.00 – 17.00
piątek           10.00 – 17.00