PLENERY FOTOGRAFICZNE

Organizujemy PLENERY FOTOGRAFICZNE w wyjątkowych miejscach. Wybieramy lokalizacje, które gwarantują interesujące przeżycia wizualne i doświadczenia uczestników. Na plenery zapraszamy wszystkich pasjonatów PODRÓŻY i FOTOGRAFII


PROWADZĄCA ANITA ANDRZEJEWSKA


“Być w drodze, podróżować bez ustalonego celu, rozglądać sie wokół z wizualną ciekawością i dawać się zaskoczyć przez to, co napotykam. W czasie fotografowania zawieszam myślenie. To jest jak gra z rzeczywistością” – powiedział Nikos Economopoulos, grecki fotograf z agencji Magnum.

PROGRAM

PROGRAM

Ateny to fascynująca mieszanka starożytnej kultury śródziemnomorskiej, historycznych ruin z tętniącym życiem nowoczesnej stolicy, naznaczonej ekonomicznym kryzysem ostatnich lat. Acropolis, ulice dedykowane klasycznym filozofom i tradycyjne, południowe kafejki z jednej strony, a z drugiej alternatywne dzielnice, pełne street artu i rozpadających się budynków tworzą specyficzną aurę miasta. Znajdziemy tu bajeczne światło i bogactwo fotograficznych tematów (historia, street art, życie codzienne, portrety mieszkańców, kryzys, turystyka, imigranci).
Miejsca i tematy fotograficzne:
1. Acropolis – antyczne ruiny tłumnie odwiedzane przez turystów stwarzają świetne okazje do socjologicznych obserwacji i ciekawych ujęć streetowych (patrz Martin Parr).
2. Monastiraki – pełna życia dzielnica z targowiskiem, lokalnymi sklepikami, placami i popularną stacją metra – obserwacja scen z życia codziennego, portrety mieszkańców.
3. Omonoia – historyczne centrum miasta, od czasu kryzysu popadające ostatnio w ruinę, ale wciąż aktywne ognisko życia socjalnego i komercyjnego.
4. Exarchia – anarchistyczna dzielnica, miejsce słynnych antyrządowych protestów, pełna graffiti, alternatywnych knajp, księgarń i wydawnictw.
5. Centralny targ - portrety i reportaż.
6. Port Pireus – trzeci co do wielkości port morza Śródziemnego, w którym spędzimy dzień od wczesnego rana fotografując skrajnie różne od siebie aspekty portowego życia: od turystów podróżujących wielkimi okrętami, którzy zatrzymują się w Atenach na zwiedzanie poprzez Greków udających się na wyspy, po imigrantów, którzy próbują znaleźć tu dla siebie nowe miejsce do życia.
7. Plaża Edem (w miarę wolnego czasu).
Pomiędzy sesjami fotografowania będziemy zanurzać się w życie miasta: odwiedzać lokalne targi (laeki agora), kafejki prowadzone przez kooperatywy, wpadniemy do Cantina Social, która w ciagu dnia służy za stołówkę dla robotników z pobliskich warsztatów, a wieczorami zmienia się w alternatywne miejsce spotkań. Zobaczymy też kilka galerii sztuki: Centrum sztuki współczesnej Ileana Tounta, Gagosian Gallery, Muzeum Sztuki Współczesnej.

INFORMACJE

INFORMACJE

CENA: 4900 ZŁ

Cena zawiera

  • udział w plenerze
  • zakwaterowanie w hostelu w pokoju wieloosobowym
  • przelot: Warszawa - Ateny, Ateny - Warszawa


Cena nie zawiera

  • ubezpieczenia
  • wyżywienia
  • transportu lokalnego

ILOŚĆ MIEJSC 10

studium grafiki Warszawa

ul. Łazienkowska 14
00-449 Warszawa


poniedziałek 10.00 17.00
wtorek 10.00 – 17.00
środa 11.00 – 19 .00
czwartek 10.00 – 17.00
piątek 10.00 – 17.00