WYKŁADY ONLINE

REPORTAŻ I DOKUMENT FOTOGRAFICZNY Czym jest Reportaż fotograficzny, a czym Fotografia Dokumentalna? Jakie są miedzy nimi różnice, a jakie podobieństwa? Jak wygląda praca fotoreportera i dokumentalisty w terenie? W jaki sposób fotografuje się ludzi, miejsca i nietypowe sytuacje? Czy każdy może zostać Fotoreporterem? Zapraszamy na wyjątkowy cykl wykładów ONLINE.

Wykup pełen dostęp do wszystkich spotkań za jedyne 129 zł

Poza linkami do webinarow otrzymasz także dostęp do nagrań i materiałów, by móc do nich sięgnąć w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie - to niezwykle pomocne przy utrwalaniu zdobywanej wiedzy!

Dokonaj opłaty na numer konta:

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej

76 1950 0001 2006 0061 8756 0010

BANK PEKAO SA.

W tytule podaj swój adres email

W materiale znajdziesz

fotografia studia Warszawa Wykład 1: Reportaż i dokument w Fotografii. Geneza, różnice i podobieństwa. Historia i jej punkty zwrotne. Zapoznamy się z historią dokumentu i reportażu fotograficznego, czyli jaki wpływ na fotografię miały trendy artystyczne i idee społeczne oraz przemiany w technologii rejestracji i rozpowszechniania obrazu.

fotografia studia Warszawa Wykład 2:Metody pracy, sposoby działania, warsztat i sprzęt. Poznamy warsztat fotografii reporterskiej: metody pracy w terenie (w różnych okolicznościach), jak postępować w nietypowych sytuacjach. Omówimy sprzęt i materiały w technologii cyfrowej, analogowej i hybrydowej oraz jak z nich korzystać.

fotografia studia Warszawa Wykład 3. Narzędzia interpretacji rzeczywistości i kreacja w pracy Fotografa. Fotografia nie jest obiektywnym obrazem rzeczywistości ale sposobem komunikacji kulturowej. Na czym polega kreacja podczas fotografowania, jakie są narzędzia do interpretacji świata?

fotografia studia Warszawa Wykład 4. Język fotografii, kultura wizualna i percepcja obrazu. Jak odbierać Fotografię: czuć, rozumieć czy interpretować? Czym jest percepcja i jak się zachowuje wobec obrazu fotograficznego? Dlaczego inaczej patrzymy na odbitkę fotograficzną niż na zdjęcie w Instagramie? Jak to wykorzystać w swoim działaniu.

fotografia studia Warszawa Wykład 5: Jak fotografować ludzi - rejestrowanie a wykorzystanie wizerunku - metody, obyczaje, prawo. Fotografowanie ludzi na ulicy zwykle wiąże się z dużym stresem. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić? Pytać o zgodę czy nie pytać? Fotografowanie a wykorzystanie wizerunku.

fotografia studia Warszawa Wykład 6: Miejsca i formy prezentacji reportażu i dokumentu Jak współcześnie pokazuje się reportaż i dokument - jak kreatywnie myśleć o prezentacji własnej pracy. Jak pogodzić technologię fotografowania z formą prezentacji. Galeria, prasa, internet.

Wykład 7: Autoocena pracy własnej. Jak oceniać własne zdjęcia, czy korzystać z pomocy innych.? Kto może pomóc. Dlaczego inni inaczej patrzą na moją pracę? Dlaczego po jakimś czasie inaczej edytuję (wybieram) zdjęcia z tego samego zestawu? Jak przyjrzeć się swojej pracy podczas fotografowania, przeanalizować sposób zachowania, mocne i słabe strony?
grafika studium Warszawa

Galeria prac studentów

studium fotografii Warszawa

Galeria prac dyplomowych

szkoła fotografii Warszawa

Szukasz warsztatów dla siebie? Najnowsze terminy sprawdż na Facebooku

Formularz Informacje

szkoła fotografii Warszawa

ul. Łazienkowska 14
00-449 Warszawa


poniedziałek 10.00 17.00
wtorek 10.00 – 17.00
środa 11.00 – 19 .00
czwartek 10.00 – 17.00
piątek 10.00 – 17.00